Casual Leave Application in Assamese (for Office) | কেজুৱেল লিভ এপ্লিকেচন

Casual Leave Application in Assamese (for Office)

যেতিয়াকোনো ব্যক্তিগত কাৰণত কৰ্মচাৰী এজনে তেওঁলোকৰ সংগঠনৰ পৰা অস্থায়ী বিৰতি বিচাৰে, তেওঁলোকে সংশ্লিষ্ট কৰ্তৃপক্ষলৈ ছুটিৰ আবেদন পত্ৰ বা অনুপস্থিতিৰ পত্ৰলিখিব। ই কেৱল কৰ্মচাৰীৰফালৰ পৰা পেছাদাৰীতা প্ৰদৰ্শন নকৰে কিন্তু লগতে নিয়োগকৰ্তাক প্ৰস্তুত কৰিবলৈ পৰ্যাপ্ত সময় দিয়ে।

যদিআপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যক্তিগত কাম আছে আৰু এনেদৰে কাৰ্যালয়লৈ যাব নোৱাৰে, তলৰ এই নমুনাবোৰে আপোনাকনৈমিত্তিক ছুটিৰ বাবে ছুটিৰ আবেদন লিখিবলৈ সহায় কৰিব।

 

Casual Leave Application in Assamese


Casual leave application in Assamese: Sample 1

 

বিষয়: নৈমিত্তিক ছুটিৰ বাবে আবেদন

মৰমৰশ্ৰীযুত/শ্ৰীমতী {প্ৰাপ্তকৰ্তাৰ নাম},

 

মইআপোনাক জনাবলৈ লিখিছোঁ যে মোৰ গৃহচহৰতউপস্থিত থাকিবলৈ মোৰ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যক্তিগত বিষয় আছে যাৰ বাবে মই {ষ্টাৰ্ট ডেট} ৰ পৰা {শেষতাৰিখ}লৈ কাৰ্যালয়লৈ আহিবনোৱাৰিম।

মইমোৰ কামবোৰ {ব্যক্তিৰ নাম} লৈ আলোচনা কৰিছোঁআৰু প্ৰদান কৰিছোঁ আৰু মোৰ অনুপস্থিতিৰ সময়ত মোক যিকোনো সহায়ৰ বাবে মাতিবলৈ নিৰ্দেশ দিছো।

 

যদিআপুনি অনুমোদনৰ বাবে মোৰ আবেদনবিবেচনা কৰে তেন্তে মই বাধ্য হ’ম।

 

আপোনাৰআন্তৰিকতাৰে,

{আপোনাৰনাম}

 

Casual leave application in Assamese: Sample 2

 

বিষয়: নৈমিত্তিক ছুটিৰ আবেদন

মৰমৰশ্ৰীযুত/শ্ৰীমতী {প্ৰাপ্তকৰ্তাৰ নাম},

 

মইআপোনাক {আৰম্ভণি তাৰিখ} ৰ পৰা {অন্তিমতাৰিখ} লৈ {এক্স দিন} ছুটিৰ বাবে অনুৰোধ কৰিবলৈ লিখি আছোঁ কিয়নো মই এজন নিকটআত্মীয়ৰ চিকিৎসাজনিত জৰুৰীকালীন অৱস্থাত উপস্থিত থাকিব লাগিব। যিহেতু আত্মীয়জন উত্তৰাখণ্ডত অৱস্থিত, মই {এক্স দিন}ৰ বাবে আঁতৰিথাকিব লাগিব। মই {উল্লেখ তাৰিখ}ৰ পৰা কামপুনৰ আৰম্ভ কৰিম।

এইসময়ছোৱাত মই মোৰ ম’বাইল নম্বৰ আৰু ইমেইলত উপলব্ধ হ’ম। দায়িত্বতথকা মোৰ ব্যক্তি, {ব্যক্তিৰ নাম} মোৰ অনুপস্থিতিত মোৰ কামবোৰ চম্ভালিব।

 

মোৰআবেদনবিবেচনা কৰাৰ বাবে মই আপোনাৰ ওচৰতকৃতজ্ঞ হ’ম।

 

আপোনাৰআন্তৰিকতাৰে,

{আপোনাৰনাম}

 

ইয়াত পঢ়ক:-


Casual leave application in Assamese: Sample 3

 

বিষয়: নৈমিত্তিক ছুটিৰ প্ৰয়োজন

মৰমৰশ্ৰীযুত/শ্ৰীমতী {প্ৰাপ্তকৰ্তাৰ নাম},

 

মইআপোনাক জনাব বিচাৰো যে মই মোৰসৰু ছোৱালীজনীৰ সৈতে কাইলৈ বাৰ্ষিক দিৱসৰ অনুষ্ঠানৰ বাবে তাইৰ বিদ্যালয়লৈ যাব লাগিব। যিহেতু অনুষ্ঠানটো ৰাতিপুৱাৰ পৰা সন্ধিয়ালৈ চলিব, মই কাৰ্যালয়ত উপস্থিতথাকিব নোৱাৰিম।

মইপৰিচালনা কৰি থকা প্ৰকল্পবোৰৰ বিৱৰণৰ সন্দৰ্ভত {সহকৰ্মীৰ নাম} নিৰ্দেশ দিছোঁ। প্ৰয়োজন হ’লে সেইবোৰচম্ভালিবলৈ তাই সুসজ্জিত। ইয়াৰ উপৰিও, যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ বা জৰুৰী সমস্যাৰবাবে মই ফোনত আৰুইমেইলযোগে উপলব্ধ হ’ম।

 

মইঅনুগ্ৰহ কৰি আপোনাক মোক এদিনৰ ছুটি দিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো।

 

আপোনাৰআন্তৰিকতাৰে,

{আপোনাৰনাম}

 

Casual leave application in Assamese: Sample 4

 

বিষয়: ছুটিৰ বাবে আবেদন

 

মৰমৰশ্ৰীযুত/শ্ৰীমতী {প্ৰাপ্তকৰ্তাৰ নাম},

 

মইউল্লেখ কৰিব বিচাৰো যে মই {ডেট}ত {প্লেচ} তমোৰ ভতিজীৰ বাগদান অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিব লাগিব। ইয়াৰ বাবে, মই {আৰম্ভ তাৰিখ} ৰ পৰা {অন্তিমতাৰিখ}লৈ কাৰ্যালয়লৈ আহিবনোৱাৰিম।

 

মইএই সপ্তাহৰ কামবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰিছোঁ যিবোৰ প্ৰাথমিকতা হিচাপে তালিকাভুক্ত কৰা হৈছিল আৰু যিকোনো জৰুৰী বিষয়ৰ যত্ন ল’বলৈ মোৰসহকৰ্মী{ {সহকৰ্মীৰ নাম}ক প্ৰদান কৰিছো।

 

মইকৃতজ্ঞ হ’ম যদিআপুনি ওপৰোক্ত ম্যাদৰ বাবে মোৰ ছুটিৰ অনুৰোধ অনুমোদন কৰিব পাৰে।

 

আপোনাৰপৰা ইতিবাচক সঁহাৰি পোৱাৰ আশাত।

 

আপোনাৰআন্তৰিকতাৰে,

{আপোনাৰনাম}

 

 

 


 

Post a Comment

Previous Post Next Post